ÇAĞRI... HER DEM ÇAĞRIM

 


Okumak için tıklayınız...

 

 

 

 

Üye Girişi

 

 

Haber Listesi

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

 

Zeynep Aliş

Yaşamın kalemi

Ahmet Musaoğlu

Trabzon/Spor

Gülşah Kalaycı

Yaşama dair

Ahmet Musaoğlu

İnsanın Gerçeği

Nuh Tufanı BULUNDU YALANINI haber yapan yalancı gazeteler, medya
13.12.2012

Nuh Tufanı BULUNDU YALANINI haber yapan yalancı gazeteler/medya..

Robert Ballard Sahtekârıyla 2000-2003 Yılları arasında Nuh Tufanı’nı Karadeniz’de bulmuştunuz; o zaman ki yalan haberinizi 2012 yılında tekrar piyasaya neden sürdünüz

Bu ülkede yönetyici arıyorum; Nuh Tufanı sahtekârlıklarına son verecek

Ahmet MUSAOĞLU

Karadeniz Tufanı Modası´, Amerikalı Wıllıam Ryan ve Walter Pitman’ın; ilk kez bir makale ile (1997), bilahare de yurtdışında (1999) ve sonrasında ülkemizde “Noah’s Flood (Nuh Tufanı)” isimli kitaplarıyla gündeme taşınmış, daha sonra da, Robert Ballard denilen sahtekarın, Ryan ve Pitmann’ın kuramlarının doğrulandığı, yani Karadeniz Tufan’ı ispatlanmıştır.. Geri zekalı olmayanlar, 1999, 2000-2003 yılları arasında çıkan gazetelerden bile bakıp bu sahtekarlıkları görebilir.

 

 

Ya da benim eserimi okumaları gerekiyor.

 


EY CAHİLLER, AMA KASITLI DA OLAN KİŞİLER…
Hadi beni okumadınız…
2003 YILINDAKİ ŞU AÇIKLAMAYI DA OKUMADINIZ MI
Ryan ve Pitman’ın Karadeniz’deki çalışmalarına katılmış bulunan, Prof.Görür başkanlığındaki 10 Türk bilim adamından oluşan ekip, Ryan ve Pitman’ın makalelerinin yayınlanmasından sonra da araştırmalarını sürdürmüşler, sonuçta, Karadenize dökülen nehirlerin seviye farklarının, Ryan ve Pitman'ın tezinin doğru olmadığını kanıtladığını açıklamışlardır. Açıklmayı yapan Görür; Ryan ve Pitman’ın tezinin, Sakarya Nehri’ndeki çalışmayla çürütüldüğünü belirterek, sular iddia edildiği gibi 100-150 metre aşağıda olsaydı, Sakarya Nehri’nin denize döküldüğü vadinin de 100-150 metre aşağıda olması gerekirdi, oysa yapılan sondajlarda, Sakarya’nın denize döküldüğü ağzın 18 metre aşağıda olduğunun saptandığı, Ryan ve Pitman’ın makalesini yayınlayan Marine Geology dergisinin de, makalelerini bir yıl beklettikten sonra, Ballard’ın bulduklarından bir şey çıkmadığını görünce yayınladığını kamuoyuna açıklamıştır. Prof.Görür, ayrıca, sözde araştırmacı Richard Ballard’a, daha aramaya başlamadan yaptığı çağrıda, “Nuh Tufanı’nın izlerini (Karadeniz’de) bulamazsınız. Orada Tufanın olmadığını ispatladık. Orada bulacakları arkeolojik eserlerin, batıkların eski bir medeniyetle ilgisi olmadığını biliyoruz.” diyordu (Ö.YILMAZ. : “Nuh’un gemisi Karadeniz’de olamaz”, Milliyet Gazetesi (25 Temmuz 2003)

EYVAH Kİ EYVAH
Başta Trabzoın, Karadeniz bölgesi “ısındırıldıkça ısındırılıyor”.. .sahip çıkacak kimse de yok…

                                                                      Ana Sayfa  Eserler   Yazar Hakkında   Basın Galerisi   Videolar    Ziyaretçi Defter    Sunum İzle       İletişim